nadvecher.bg

Препрочитане на "Хари Потър" през 2020 ?

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Чакам да отворят библиотеката, за да си взема книгите и да ги препрочета, близо 15 години след последния път. Има ли други, които ще препрочитат книгите през 2020 г. или ще ги четат за първи път?
Кой ви беше любимия герой и любимият злодей?
Сериен Читател. Автор на разкази.

Re: Препрочитане на "Хари Потър" през 2020 ?
« Отговор #1 -: Май 11, 2020, 11:34:11 pm »
Аз скоро изгледах филмите, а смятам да започна да си купувам и книгите една по една и да ги започвам. От филма любимият ми герой е Доби. Поплаках си за него.

Нямам любим злодей, ако в това число не влиза професор Сивиръс Снейп. Ако влиза - той, но с оглед на развитието на персонажа, не знам дали е от злодеите.

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 12, 2020, 12:04:57 am »
Аз скоро изгледах филмите, а смятам да започна да си купувам и книгите една по една и да ги започвам. От филма любимият ми герой е Доби. Поплаках си за него.

Нямам любим злодей, ако в това число не влиза професор Сивиръс Снейп. Ако влиза - той, но с оглед на развитието на персонажа, не знам дали е от злодеите.

Никога не съм ги притежавала. Винаги досега съм ги взимала от библиотека или приятел. Всички плакахме за Доби <3 Сърцето ми беше разбито... То ако Снейп е злодей, значи и сериозният :D чичо е (Великият, Любимият Гари Олдман). Обичах Снейп, още повече го заобичах след като се разкри историята му с Лили. Имам предвид, наистина злодеите в историята. Мен като персонаж и мотивация, Онзи-който-не-бива-да-се-назовава ме кефеше! А филмите са хубави, но не могат да стъпят на пръста на книгите.

От добрите харесвах Хадриг, обичах Хармаяни, но бях обсебена от семейство Уизли. А самият Хари ми се виждаше като персонаж, най-бозав от всички. Харесвах го най-малко.

« Отговор #3 -: Май 12, 2020, 06:31:26 am »
Онзи-който-не-бива-да-се-назова не го харесвам хич. Аз май не съм склонна да харесвам откровено лошите. Имаше една изключително лоша, но красива дама. Избяга от затвора. Беше убила родителите на някой. Тя ми беше забавна и донякъде смешна, защото все беше жадна за гадории и кръв. За съжаление не мога да се сетя за името й. Разпознаваема актриса я изпълнява.

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 12, 2020, 09:46:45 am »
Онзи-който-не-бива-да-се-назова не го харесвам хич. Аз май не съм склонна да харесвам откровено лошите. Имаше една изключително лоша, но красива дама. Избяга от затвора. Беше убила родителите на някой. Тя ми беше забавна и донякъде смешна, защото все беше жадна за гадории и кръв. За съжаление не мога да се сетя за името й. Разпознаваема актриса я изпълнява.

Признавам, падам си по лоши момчета :)
Готовиш за Helena Bonham Carter и ролята и на Bellatrix Lestrange.
Героинята беше фанатично предана на Волдермор.
Мисля, че беше влюбена в него.
Тя си беше образ, изтъкан единствено от зло. Много забавно да четеш за нея (поне от писателска гледна точка).

« Отговор #5 -: Май 12, 2020, 09:22:57 pm »
Сигурна съм. За това ми се иска да прочета и книгите.

« Отговор #6 -: Май 18, 2020, 08:38:53 am »
Тази година и аз съм се заела много сериозно с препрочитане на поредици, но май точно до Хари Потър няма да стигна.
Относно персонажите в Хари Потър, много харесвах отнесеността на Луна, но най-любим ми беше Доби. За злодей откачалката Белатрикс беше нещо доста свежо в света на Хари.
Добре де, виж го това намаление ! Как да не си купя поне още една книга ?!

« Отговор #7 -: Май 18, 2020, 10:25:28 pm »
Значи Доби е също толкова симпатичен и в книгата  :-*

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 19, 2020, 02:59:53 pm »
Значи Доби е също толкова симпатичен и в книгата  :-*

Да. Няма да ти спойлвам, но "чорапчето"  :-* толкова сладко

« Отговор #9 -: Май 19, 2020, 03:16:47 pm »
За 1 юни ще купя на 3-годишната си дъщеря първа част, че ми е тръпка  ;D

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #10 -: Май 19, 2020, 03:40:53 pm »
За 1 юни ще купя на 3-годишната си дъщеря първа част, че ми е тръпка  ;D

Ох, ако щеш ми вярвай, но на мен нещо ми трепна, в студеното, сухо, книжно сърце.  Да си дете и за първи път да четеш Хари Потър. Безценно е. После няма да навлезе във милионния фен-клуб, а в семейство. И може би доживот ще стане страстен читател. Имах периоди в които всеки ден намирах начин да включа в разговор: You are wizard, Harry! I am what? An wizard! Чак ми се прииска някой да ми подари поредицата и на мен :D Ако можех да върна времето, само заради това бих....

SMF spam blocked by CleanTalk