nadvecher.bg

"Кралете на трилъра"

"Кралете на трилъра"
« -: Май 16, 2020, 10:06:40 am »
Привет, четящи! Може ли да препоръчате добри четива от серията на Бард "Кралете на трилъра"? Книгите са много, заради това искам само силните заглавия, които са ви харесали. Благодаря  ;)

Bo

• 258
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: "Кралете на трилъра"
« Отговор #1 -: Май 16, 2020, 07:51:53 pm »
Привет, четящи! Може ли да препоръчате добри четива от серията на Бард "Кралете на трилъра"? Книгите са много, заради това искам само силните заглавия, които са ви харесали. Благодаря  ;)

Което и да е от Матю Райли....
Сериен Читател. Автор на разкази.

« Отговор #2 -: Май 18, 2020, 10:11:52 am »

Напълно подкрепям ! На Матю Райли всички са много добри, но за мен особено запленяваща е поредицата "Джак Уест".   :)
Добре де, виж го това намаление ! Как да не си купя поне още една книга ?!

Bo

• 258
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 19, 2020, 03:47:05 pm »

Напълно подкрепям ! На Матю Райли всички са много добри, но за мен особено запленяваща е поредицата "Джак Уест".   :)

С две ръце :) Поправка на последния ми пост. За срам, трябва това лято да препрочета поредицата дотук, защото съм забравила, че прочетох "Трите тайни града"  :'(

Изкефи ме, че имаше колаборация в средата на поредицата за Джак, между двама от най-харесваните герои на Райли, Плашилото и Джак Уест. Беше много яко. Те са много добър екип. Любима от екипа на Плашилото ми е Майка. Кръстена така, защото обича да праща събеседника при майка му :D

Дотук имам на хартиен носител:
"Петте велики война"
"Четирите легендарни царства"
"Трите тайни града"

Първите две от поредицата, които ме зарибиха стабилно по автора, ги нямам на хартия:

"Седемте смъртоносни чудеса".
Книгата ми я зае вуйчото на един мой бивш и се наложи да я върна.
Зле ли е, че ми беше повече мъчно за книгата?

"Шестте свещенни камъка".
Прочетох я от читанка веднага, когато свърших първата, защото исках да знам какво ще стане, на секундата.

И после просто бях пристрастена. Прочетох от един хейтър в нета, че последните книги, от поредицата ще се казват, "Последните двама идиота, които ми останаха фенове" и "И сам война е войн". Винаги съм признавала, че Матю Райли ми е слабост. Guilty Pleasure и така нататък. Книгите му са леки, увлекателни и те забавляват. Не може нон стоп да четем само "Война и мир", нали?

По Дан Браун така и не се зарибих, въпреки че от време на време, чета нещо негово, от зор заман. Тематиките и сюжетите на Матю Райли и Дан Браун си приличат подозително, като не се наемам да преценя, кой от кого.... Но за мен, като читател, стила на Райли ми е много присърце, отколкото каквото и да е писано от Дан Браун. На последният четох преди няколко години "Произход" и си казах, че това ще е последната му книга, която чета. Не се заричам де. Има моменти в които, когато няма нищо друго наоколо, и това бих чела, вместо да съм без книга (в случай на гостуване и тн).

Според Интернет, 6-тата подред книга "Двете изгубени планини", предстои да бъде обявена за издаване. Надявам се да няма повече умрели главни герои от кликата на Джак и Плашилото. Едвам понесох последните  :'( Малко ми е тъжно, че поредицата е към своя край....

Та, накратко, това лято ще препрочитам Райли, между другите книжки на рафта. It's getting hot in here! ;D
« Последна редакция: Май 19, 2020, 05:33:22 pm от bssmmle »
Сериен Читател. Автор на разкази.

« Отговор #4 -: Юни 23, 2020, 02:14:00 pm »
Аз харесвам Нелсън Демил. Серията “Джон Кори” ми е любима.

SMF spam blocked by CleanTalk