nadvecher.bg

Анкета

Хартиен или електронен носител на книги ?

Хартиен
9 (75%)
Електронен
3 (25%)

Общ брой гласове: 12

Хартиен или електронен носител на книги ?

Вечния спор дали е по-добре да държиш книгата в ръка, да усещаш листите и аромата й или доста по-практичните електронни книги, където в джоба си можеш да държиш безброй много. Вие какво предпочитате и защо ?  :)
Добре де, виж го това намаление ! Как да не си купя още една книга ?!

venyg

Re: Хартиен или електронен носител на книги ?
« Отговор #1 -: Май 18, 2020, 08:23:28 pm »
Гласувах за хартиения, класика си е, мирише на хартия и дори чета по-бързо книжния вариант. И винаги са предпочитан интериор  ;D Но не мога да отрека предимствата на електронния четец - компактен е и пести доста финанси,което не е за пренебрегване  :P

« Отговор #2 -: Май 18, 2020, 10:30:22 pm »
Като книжен помияр, мога да чета от всичко, но напоследък преимущество взима електронния носител, защото ми дава нужното разнообразие. В анкетата обаче цъкнах книжния носител, защото си ми е сантимент.

Bo

• 259
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 19, 2020, 02:33:59 pm »
Чета еднакво маниакално: книжни, електронни и аудио книги.
Макар, че има една романтична носталгия в мен за книжни екземпляри, особено стари.
Единствената лигава романтика, която си позволявам да циркулира в мен, и да не засегната от отровата :D
Сериен Читател. Автор на разкази.

« Отговор #4 -: Май 26, 2020, 06:09:21 am »
Предпочитам хартиеният вариант. Все пак съм от по- старото поколение.  ;D Щастлива съм, че сега имам възможност да чета реални книги и то на български, но когато не мога си чета и в електронен вариант.

« Отговор #5 -: Май 26, 2020, 10:27:06 am »
Още един глас за хартията  ;D Веднъж опитах от четеца на жената, но хич не ми допадна и се отказах бързо. Друго си е книжката 8)

« Отговор #6 -: Юни 23, 2020, 02:43:13 pm »
Хартиен. Макар да чета също на електронен, поради причината, че живея в чужбина и не всички издателства правят доставки извън страната. Но предпочитам хартиен носител.

Feel

« Отговор #7 -: Юли 10, 2020, 08:40:01 am »
На няколко пъти опитвах с електронен, но просто не е същото. Да, по-удобно е, а и със сигурност няма да се харчат пари за е-книгите, след като масово се качват безплатно, но въпреки това, предпочитам хартията  8)

« Отговор #8 -: Юли 13, 2020, 12:01:43 pm »
Използвам и двете. По-често електронния четец, защото:
- доста по-удобен е за четене в леглото, в градския, навън като цяло.
- спестявам много средства
- успявам да чета много повече

« Отговор #9 -: Юли 19, 2020, 07:10:57 pm »
Хартиен. Макар да чета също на електронен, поради причината, че живея в чужбина и не всички издателства правят доставки извън страната. Но предпочитам хартиен носител.

Когато си поръчвам от България книги, винаги го правя от сайта на Хеликон. Винаги съм била доволна от тях.  ;)

Tonya

« Отговор #10 -: Юли 20, 2020, 02:18:37 pm »
Електронен, много по - удобно е. Няма го аромата на книгата, но има други предимства.

« Отговор #11 -: Юли 22, 2020, 06:43:32 am »
За мен лично хартиеният вариант е много по-добър, но напоследък в това натоварено ежедневие и колкото много сме заобиколени с електронните джаджи много повече чета книги в електронен вариант

DYDVK

« Отговор #12 -: Юли 29, 2020, 06:36:47 pm »
Дълго време се противях на електронната книга. Предпочитам хартията. Подариха ми четец, който ползвам с удоволствие, но ако трябва пак да избирам, ще избера хартията :)

SMF spam blocked by CleanTalk