nadvecher.bg

Стари или нови издания предпочитате?

Какви издания на книгите предпочитате - стари или новите? Честно казано на някои книги ми харесват повече старите издания - хубав едър шрифт, хубава хартия... На някои обаче новите определено са по-добри. Все пак давам глас за старите. Например, имам две стари издания на "Време разделно", които са в пъти по-добри от последното излязло. На "Престъпление и наказание" - по същия начин.

Re: Стари или нови издания предпочитате?
« Отговор #1 -: Май 23, 2020, 08:06:57 pm »
Относително е... Има и много добри нови издания. Проверявам винаги книгата, която търся и изданието, което ми допадне повече, него взимам.   :D
"Защото не съм, ако не мога..."

« Отговор #2 -: Май 23, 2020, 08:26:56 pm »
Определено предпочитам новите издания поради причината, която изброи за старите ?!  ??? Едър шрифт, дебела хартия. На скоро в книжарница за втора употреба попаднах на избор на една и съща книга между старото й издание и новото й (храмът на инките - матьо райли). Взех старото, но страниците са толкова тънки, че имам чувството, че ще се разпадне в ръцете ми, а и чета чета и все едно съм минала 5 страници.
Добре де, виж го това намаление ! Как да не си купя поне още една книга ?!

« Отговор #3 -: Май 26, 2020, 05:46:29 am »
Не ме бърка старо или ново издание е. Важното е да ми допада шрифта, по- едър е по- добре, и преводът да е на ниво. Когато е преведена книга, разбира се.  ;D

SMF spam blocked by CleanTalk