nadvecher.bg

Фен тема: Песен за огън и лед

venyg

Фен тема: Песен за огън и лед
« -: Юни 13, 2020, 10:55:37 pm »
Тема за една любима поредица, добила популярност от екрана под заглавието "Игра на тронове". Всички с нетърпение очакват "Ветровете на зимата" и ако се вярва на разни статии из нета, че Джордж Мартин се е затворил по време на пандемията,за да я донапише и да я издаде тази година, тъй като бил в рисковата възраст и т.н. и т.н., имаме още малко време да гадаем как точно ще продължи историята на хартия. За тези, които са гледали сериала - какво не ви хареса или бихте искали да е различно в книгата (май съм от малцинството, на които им хареса финала) Възможно ли е авторът да де бави, защото толкова му е харесало продължението на екрана,че година вече да умува как да измисли по-добро? (това в кръга на шегата разбира се  ;D ) И за тези, които не са го гледали - как бихте искали да продължи историята в следващите две книги?
« Последна редакция: Юни 13, 2020, 11:34:25 pm от Administrator »

Re: Фен тема: Песен за огън и лед
« Отговор #1 -: Юни 19, 2020, 10:18:06 am »
То има ли такива, които не са гледали/чели поредицата?  8) Междудругото, какво мислите за края?  ;D Според мен Мартин ще промени доста неща от сериала, дано обаче да ги четем скоро  :-X

venyg

« Отговор #2 -: Юни 19, 2020, 02:28:46 pm »
То има ли такива, които не са гледали/чели поредицата?  8) Междудругото, какво мислите за края?  ;D Според мен Мартин ще промени доста неща от сериала, дано обаче да ги четем скоро  :-X

Има, има, някои фенове на книгата упорито отказват да гледат сериала  ;D

Нямате достъп до съдържанието.
Предполагам още много събития ще са променени и аз нямам търпение, дано да е скоро.

« Отговор #3 -: Юни 19, 2020, 04:29:13 pm »
Чел съм книгите до четвъртата, тогава нещо загубих интерес и спрях- Но ги имам и останалите, трябва в някакъв момент да продължа...
За сериала - гледал съм само сезон 1. Беше добре, но то май точно първият сезон е най-хубав от всичките, такива коментари просто чувам. Та и там съм спрял и е още по-слабо вероятно да продължа, отколкото с книгите.
"Изпитанието на Розара" - българско фентъзи

venyg

« Отговор #4 -: Юни 19, 2020, 06:57:03 pm »
Чел съм книгите до четвъртата, тогава нещо загубих интерес и спрях- Но ги имам и останалите, трябва в някакъв момент да продължа...
За сериала - гледал съм само сезон 1. Беше добре, но то май точно първият сезон е най-хубав от всичките, такива коментари просто чувам. Та и там съм спрял и е още по-слабо вероятно да продължа, отколкото с книгите.

Сериалът и по-нататък е интересен, но наистина първия сезон се доближава до книгата най-много. 5-та част мисля да я препрочета като излезе новата,  така и така е оплетена историята, а като мине и толкова време, помня повече филма от колкото книгата.

Feel

« Отговор #5 -: Юли 12, 2020, 06:12:45 pm »
Някой, нещо да е прочел около новата книга? На 1 август се навършват 24 години от излизането на първата...  :-\

venyg

« Отговор #6 -: Юли 12, 2020, 06:39:24 pm »
Някой, нещо да е прочел около новата книга? На 1 август се навършват 24 години от излизането на първата...  :-\
Доколкото разбрах за поредна година книгата ще излезе...догодина  ;D

Ето и линк с новини, ако информацията е достоверна

https://dariknews.bg/novini/liubopitno/dzhordzh-r.r.martin-vetrovete-na-zimata-izliza-dogodina-2230716
« Последна редакция: Юли 12, 2020, 06:42:06 pm от venyg »

« Отговор #7 -: Юли 12, 2020, 08:44:59 pm »
Мартин работи по втора част на книгата за Таргариените, както и по сериал за тях по HBO.
Не чакайте скоро ,,Ветровете на зимата''. :) 

« Отговор #8 -: Юли 13, 2020, 12:12:58 am »
Тема за една любима поредица, добила популярност от екрана под заглавието "Игра на тронове". Всички с нетърпение очакват "Ветровете на зимата" и ако се вярва на разни статии из нета, че Джордж Мартин се е затворил по време на пандемията,за да я донапише и да я издаде тази година, тъй като бил в рисковата възраст и т.н. и т.н., имаме още малко време да гадаем как точно ще продължи историята на хартия. За тези, които са гледали сериала - какво не ви хареса или бихте искали да е различно в книгата (май съм от малцинството, на които им хареса финала) Възможно ли е авторът да де бави, защото толкова му е харесало продължението на екрана,че година вече да умува как да измисли по-добро? (това в кръга на шегата разбира се  ;D ) И за тези, които не са го гледали - как бихте искали да продължи историята в следващите две книги?

Никога несъм гледал сериала или чел книгата и само като име ми е известно.Заслужава ли си да си дам шанс да прочета книгата.

venyg

« Отговор #9 -: Юли 14, 2020, 08:50:43 am »

Никога несъм гледал сериала или чел книгата и само като име ми е известно.Заслужава ли си да си дам шанс да прочета книгата.

Винаги може да се даде шанс на първа книга и ако Ви грабне да продължите нататък. Със сериала - по същия начин.  :) Мен ме грабнаха от началото  още :P

SMF spam blocked by CleanTalk