nadvecher.bg

Трилърите - от белия лист на големия екран

Кои са любимите ви книги в жанра "трилър/криминале", пренесени от страниците на книгата на големия екран?
Наскоро прочетох "Сянката на чинара" на Гришам, която се явява продължение на "Врема да убиваш". След като препрочетох и нея, си пуснах филма, направен по книгата. Филмът, който съм гледал отдавна, е истинска класика и препоръчвам горещо да прочетете книгата и след това да го гледате. Надявам се, че "Сянката на чинара" ще бъде бъде филмиран някога, а Гришам ще напише нова история за адвокат Джак Бриганс. :)
« Последна редакция: Април 05, 2020, 05:28:13 pm от Administrator »

Re: Трилърите - от белия лист на големия екран
« Отговор #1 -: Април 13, 2020, 10:41:44 am »
Ако причисляваме Дан Браун към авторите на трилъри, независимо колко комерсиален стана, книгата му "Inferno" ("Aд" за българския пазар) и филма по нея са много силни. Особено в днешните времена на зарази, карантина и теории за умишлено редуциране на популацията.   :D

« Отговор #2 -: Април 13, 2020, 10:46:44 am »
Ако причисляваме Дан Браун към авторите на трилъри, независимо колко комерсиален стана, книгата му "Inferno" ("Aд" за българския пазар) и филма по нея са много силни. Особено в днешните времена на зарази, карантина и теории за умишлено редуциране на популацията.   :D

Напълно съгласен! Като действието се развива близо до нас - в Турция. И аз я препоръчвам  ;)
"Защото не съм, ако не мога..."

Feel

« Отговор #3 -: Април 14, 2020, 07:56:48 am »
"Мълчанието на агнетата" от Томас Харис  ;)

« Отговор #4 -: Април 30, 2020, 03:05:45 pm »
"Зеленият път" и "Изкуплението Шоушенк". Да се чудиш филмът или Кинг са по-добри. Кинг е доста филмиран.

« Отговор #5 -: Април 30, 2020, 03:09:51 pm »
"Зеленият път" и "Изкуплението Шоушенк". Да се чудиш филмът или Кинг са по-добри. Кинг е доста филмиран.

Напълно съгласен! Кинг е филмиран, особено в последно време. Четох "Другият", която е негова, но е нещо като криминален трилър и при това добър. HBO направиха сериал по него, който също ми хареса. Препоръчвам и книгата, и сериала!

« Отговор #6 -: Април 30, 2020, 07:09:00 pm »
Книгите на Стивън Кинг имат твърде малко успешни екранизации, но ,,Зеленият път'' и ,,Изкуплението Шоушенк'', заедно с ,,Мъглата'' за мен са най-добрите филми по негови книги. Препоръчвам горещо неговия трилър 11/22/63, който според мен е най-добрата му книга в последните 20 години. А след като го прочетете, може да пробвате и сериала по книгата. Куца на някои места, но като цяло не е лош.:)

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #7 -: Май 19, 2020, 02:51:26 pm »
Книгите на Стивън Кинг имат твърде малко успешни екранизации, но ,,Зеленият път'' и ,,Изкуплението Шоушенк'', заедно с ,,Мъглата'' за мен са най-добрите филми по негови книги. Препоръчвам горещо неговия трилър 11/22/63, който според мен е най-добрата му книга в последните 20 години. А след като го прочетете, може да пробвате и сериала по книгата. Куца на някои места, но като цяло не е лош.:)

За Мългата доколкото знам историята, във филма променят края. На Кинг толкова му харесва, че казва, че му се иска той на него да му беше хрумнала тази идея. Прекрасна книга, и филм. Религиозната фанатичка мен ме втрисаше от нея, и честно казано беше по-страшна от чудовищата. В което за мен се крие и гения на Кинг, да показва, че не непознатото, а познатото и близкото са най-страшни в моменти на криза.

За Изкуплението се разказва една случка, която не знам дали е вярна. В някакъв магазин, докато пазарува, Кинг се среща с някакво бабе, което почнало да му чете конско, че пишел само ужаси, и за да даде пример, вмъкнала Изкуплението Шоушенк, и не можел ли да пише нещо подобно, че да можела да го чете. И той казал, че това той го е писал. Тя го изгледала, казала "Не, не си" и си тръгнала. Не знам дали е истина или анекдот, но е страшно забавна история. Съгласна съм, че филма е велик.

22/11/63 е брутално добра книга за пътуване във времето. Кинг се е вдъхновил доста от филма "Завръщане в бъдещето" и има цели пасажи, които наподобява, но е направено много добре. Сериалът е страхотен, наистина.

Религиозната символика на Зеленият път е ненадмината.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 02:53:02 pm от bssmmle »
Сериен Читател. Автор на разкази.

« Отговор #8 -: Май 19, 2020, 09:31:10 pm »

За Мългата доколкото знам историята, във филма променят края. На Кинг толкова му харесва, че казва, че му се иска той на него да му беше хрумнала тази идея. Прекрасна книга, и филм. Религиозната фанатичка мен ме втрисаше от нея, и честно казано беше по-страшна от чудовищата. В което за мен се крие и гения на Кинг, да показва, че не непознатото, а познатото и близкото са най-страшни в моменти на криза.

За Изкуплението се разказва една случка, която не знам дали е вярна. В някакъв магазин, докато пазарува, Кинг се среща с някакво бабе, което почнало да му чете конско, че пишел само ужаси, и за да даде пример, вмъкнала Изкуплението Шоушенк, и не можел ли да пише нещо подобно, че да можела да го чете. И той казал, че това той го е писал. Тя го изгледала, казала "Не, не си" и си тръгнала. Не знам дали е истина или анекдот, но е страшно забавна история. Съгласна съм, че филма е велик.

22/11/63 е брутално добра книга за пътуване във времето. Кинг се е вдъхновил доста от филма "Завръщане в бъдещето" и има цели пасажи, които наподобява, но е направено много добре. Сериалът е страхотен, наистина.

Препоръчвам за гледане ,,Способен ученик'' , част от сборника ,,Особени сезони''. . Филмът е подценяван, както и новелата, за сметка на ,,Изкуплението Шоушенк'' и ,,Тялото'' от същия сборник. И  тук.... Гандалф е нацист. Мега брутален трилър!

bssmmle

• 168
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #9 -: Май 19, 2020, 09:37:32 pm »

Препоръчвам за гледане ,,Способен ученик'' , част от сборника ,,Особени сезони''. . Филмът е подценяван, както и новелата, за сметка на ,,Изкуплението Шоушенк'' и ,,Тялото'' от същия сборник. И  тук.... Гандалф е нацист. Мега брутален трилър!

О, да! Смея да твърдя една от най-хубавите роли на Сър Иън Маккелън.
Просто му отива да играе в униформа, и зъл.
Както и в Richard III (в униформа и хипнотизиращ с актьорска игра) е брутално добър https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_III_(1995_film) по едноименната пиеса на Шекспир

Страхотен кеф е да го гледаш :)

И една препратка, в Способен ученик, исках да убия тоя келеш, честно! :D Бавно и мъчително да го удуша.
« Последна редакция: Май 19, 2020, 11:27:28 pm от bssmmle »
Сериен Читател. Автор на разкази.

SMF spam blocked by CleanTalk