nadvecher.bg

Ако може да спасите само три книги, кои ще бъдат те?

Ако президентът нареди всички книги да бъдат изгорени и имате време да спасите само три, кои биха били те?

За пример давам отговорът на Стивън Кинг: "Романът на Лизи", "Сблъсък" и "Мизъри".

А вие кои три книги бихте спасили? 😉

DYDVK

Стивън Кинг - "Дума Ки", Иван Вазов "Под игото", Христо Ботев - стихотворения :)

И да ги изгори всички не е фатално щом вече ги има в електронен вариант  ;D
Добре де, виж го това намаление ! Как да не си купя още една книга ?!

"Време разделно" на Антон Дончев, "Кръстникът" на Марио Пузо и "22 ноември 1963" на Стивън Кинг  8)
"Защото не съм, ако не мога..."

"На изток от Рая" на Стайнбек, "Крадецът на книги" на Маркъс Зюсак и може би тогава ще посегна и към това, за което в момента нямам сили и не се чувствам дорасла, Библията.

И аз не съм я чела, но като прочетох темата, първата, която изникна в главата ми беше Библията. Бих добавила още "Тютюн" и "Време разделно".

venyg

Само 3 книги би било много жестоко  ;D Но ако трябва да оставя 3 от личната библиотека у дома, може би ще са "Зеленият път", "Мълчанието на агнетата" и някой по-тлъст сборник с разкази, да речем " Приказни песни" от Джордж Мартин.

Ако президентът нареди всички книги да бъдат изгорени и имате време да спасите само три, кои биха били те?

Ако нареди подобно нещо, ще му хвърля един коктейл "Молотов" във физиономията.

Но за да отговоря на въпроса:
"Властелинът на пръстените" от Толкин
"Швейк" от Хашек
"Пътеводител на галактическия стопаджия" от Дъглас Адамс
"Изпитанието на Розара" - българско фентъзи

Клетниците, Спасителят в ръжта, Властелинът на пръстените :)

Много ми харесаха част от отговорите, защото ще спасите някои мои любими книги, особено на Кинг!  :-*

Тъй като няма да имам време да мисля, а не се и налага, на секундата спасявам двете книги писани от Майкъл Джаксън: "Moonwalk" /"Лунна разходка"/ и "Dancing The Dream" /"Да изтанцуваш мечтата"/!  :-* Третата, за която веднага се сещам, че трябва да бъде спасена е "1984", но пък как ще изоставя, например "Роуз Мадър"?! :O  ;D

SMF spam blocked by CleanTalk