nadvecher.bg

Фен тема: Виктор Пасков

Фен тема: Виктор Пасков
« -: Април 08, 2020, 09:22:11 am »
Здравейте, четящи!
Много се радвам, че се създава този форум, защото във Фейсбук вече е невъзможно да се комуникира - всеки пише, обижда, агресира. Тук е перфектно, защото може да се направи пресявка на хората. Дано се развие, пожелавам успех на администраторите!

Влизам тук, за да препоръчам един страхотен, но като че ли леко подценяван български писател. Става дума за Виктор Пасков. Не съм прочела всичко негово, обаче искам горещо да препоръчам "Германия - мръсна приказка". Става дума за емигрантството, за трудния живот зад граница, за това, че не бива да се отказваш. Много е натуралистично, истинско и от сърце.
« Последна редакция: Април 25, 2020, 10:29:17 am от Administrator »

Re: Виктор Пасков
« Отговор #1 -: Април 13, 2020, 10:28:00 am »
Няма спор, че Пасков е класик и голямо евала на едно издателство, че преиздава книгите му.
 Една интересна история за него:
Любопитен факт за Пасков е това, че Стивън Кинг, вдъхновен от първите книги на автора, с които се е запознал, кръщава свой ключов персонаж на него. Става дума за Пасков от “Гробище за домашни любимци” – мъртвият студент, който в течение на целия роман помага на главния герой в търсенето на правилните решения.
След като те интересува темата за емигрантството, препоръчвам горещо един роман, който открих случайно:
,,Ангелски езици'' на един, със сигурност малко познат в България, но изучаван в австрийските училища българин - Димитър Динев.

« Отговор #2 -: Април 13, 2020, 10:52:33 am »
Това съм го чувала за Пасков, но дали е така наистина? Има ли някакви доказателства и как да сме сигурни?

Ще потърся "Ангелски езици", благодаря за препоръката!

« Отговор #3 -: Април 13, 2020, 11:02:34 am »
За доказателства не знам дали има, така гласи градската легенда :)

« Отговор #4 -: Април 14, 2020, 06:22:23 pm »
Стана ми интересно и се поразрових по темата.
Ето какво открих:

https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/5468969

Кинг е канил Пасков на гости, за да му разкаже защо е избрал името му за книгата :)

« Отговор #5 -: Април 24, 2020, 12:31:13 pm »
Ето какво открих:

Кинг е канил Пасков на гости, за да му разкаже защо е избрал името му за книгата :)

Това е много готино и наистина не се знае много. И тук имаме следа ние българите. И сме най-красиви, и сме най-добри!

Re: Фен тема: Виктор Пасков
« Отговор #6 -: Април 26, 2020, 05:58:26 pm »
Купих всичко ново преиздадено, но така и не съм го подхванал. Чувам само хубави неща и явно наближава времето, когато ще ги прочета. Новите издания са в прекрасен формат с твърди корици! С кеф да си ги купиш...

« Отговор #7 -: Юни 26, 2020, 10:04:28 am »
Ето какво открих:

Еха! Много интересно, не бях чувала за това. Браво.

SMF spam blocked by CleanTalk