nadvecher.bg

Най-интересната биография

Най-интересната биография
« -: Април 08, 2020, 10:35:15 am »
Трудна тема и дори спорна. Ясно е, че тук опираме до интереси, затова въпросът ми по-скъро е насочен за насока от безпристранстите. Ако сте футболни фенове, но сте чели и други биографии, моля да препоръчате. Аз лично с две ръце препоръчвам Кал, пот и кръв на Беър Грилс. Дълго време я подминавах, а основната причина бе, че я подценявах. Може би образът на Беър, ядящ скакалци и червеии в гората, някак ме караше да омаловажавам личността Беър Грилс. Но този човек е много повече от предаването, което го направи световноизвестен. А книгата мотивира...
Вие коя биография бихме препоръчали?

Re: Най-интересната биография
« Отговор #1 -: Април 20, 2020, 06:21:18 pm »
"Кал, пот и сълзи" съм я чел и наистина е много интересна. Като фен на предаването "Оцеляване на предела" определено ми допадна. Много добри са двете на сър Алекс Фъргюсън, тази на Златан Ибрахимович, както и биографията на Христо Стоичков. Всяка една от тях си заслужава, стига да си фен на футбола.
"Защото не съм, ако не мога..."

Feel

« Отговор #2 -: Април 23, 2020, 08:18:40 am »
Автобиографията на Майк Тайсън! Няма втора такава...

« Отговор #3 -: Май 26, 2020, 06:19:46 am »
Аз съм музикален фен и любимите ми авто- и биографии са на любимите ми изпълнители и музиканти, разбира се. На първо място, както се досещате е автобиографичната "Лунна разходка" на Майкъл Джаксън, макар да съм чела и биографиите, като тази от Тараборели. Пак на Тараборели много харесвам "Мадона- Интимно". Историите на Давид Бисбал, Дани Мартин, Фреди Меркюри... няма да ги изброявам всичките.

Много обичам да чета и книги за житейските истории на актьори и други популярни личности. Първата, която някога прочетох беше "Този живот" на Сидни Поатие. Бях тотално завладяна и след нея опознах и други големи хора чрез книгите- Чарли Чаплин, София Лорен, Патрик Суейзи...

venyg

« Отговор #4 -: Юни 17, 2020, 03:35:58 pm »
Не чета много биографии, но като фен на хоръра, не мога да подмина биографията на Х.Р. Гигер. и да не разбера от къде му идват тези идеи в главата   ;D

Bo

• 258
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Георги Парцалев. Хамлет от град Левски
« Отговор #5 -: Юни 20, 2020, 04:52:29 pm »
Корица: https://ciela.com/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/e/georgi-parcalev-knigomania-9786191952588.jpg

Велик комик. Добре написана книга, с уважение към човека, актьора, легендата, но без да се спестяват думи за истините, които съпътстват живота му. Излезе сега, на 16 юни 2020г. за рождения му ден. Препоръчвам горещо. Има много снимков материал от личния му архив.
Сериен Читател. Автор на разкази.

SMF spam blocked by CleanTalk