nadvecher.bg

В момента чета

Re: В момента чета
« Отговор #30 -: Май 27, 2020, 03:28:26 pm »
Привет, четящи хора. Много ми е хубаво на душата, че има такъв форум, където на воля да си говорим за книги. :)

Сега съм на финала на "Сняг" на Орхан Памук. Първата ми среща с автора е. Интересна ми е историята, но признавам, не всичко в нея ми е ясно.  :-[

Здравей, Ким :) Опитвала съм Орхан Памук, но явно не в подходящ момент, защото не съм довършвала книга му (мисля, че беше точно тази за която говориш). Но ще и дам още един шанс скоро време....

В момента съм на втората книга от трилогията на Искра Урумова, "Обречено" и засега (55 страница), бих казала, че съм фен на книгите, а втората ми е фаворит. Говоря за тази книга: https://www.ozone.bg/product/obrecheno/

Здравей, bssmmle. :) Как да те наричам? Може наистина да не си улучила подходящото настроение, а може и Памук да не е твоят човек.  ;) На мен в последните стотина страници ми се изясни положението и като цяло книгата ми хареса. Да видим утре коя ще подхвана...

Признавам, не съм запозната с трилогията на Искра Урумова, а и нищо не съм чела от нея. Името Неда ми привлече вниманието, та когато ми попадне някой ден ще последвам примера ти да прочета за самодивите.  ;)

Бо :) Аз за тази трилогия научих оттук, в ето тази тема. http://nadvecher.bg/index.php?topic=56.0
Иначе, какво чета в момента. Тази седмица, ме "гризе" отвътре да препрочета за пореден (над 10-ти път) "Мистър Мерцедес". Нарушавам си седмичната тематика с български автори, но за Кинг, може 🙂

С теб май сме адашки, аз съм Боряна, по документи.  :)

О, за татко Стивън всичко може.  ;D

А аз днес си дочитам "Ускорение", на номер две- Кунц.  ;D

« Отговор #31 -: Май 29, 2020, 05:59:23 pm »
Покрай Кунц от снощи чета "Духless" на Сергей Минаев. Отдавна мечтая да стигна до тази книга и ето, че най- сетне съм из дебрите на московският клубен и бизнес живот. Написана цинично, но и с чувство за хумор, както и очаквах тази книга ме завладя.  :)

« Отговор #32 -: Юни 05, 2020, 05:05:28 pm »
Последните мнения тук са все мои, но пак да си кажа...  ;D

Прочетох вчера "Споделен живот" и съм доволна, че изживях тази тежка, но замисляща история. От днес съм на "Другата ръка" на Крис Клийв и за сега е интригуваща.  :)

Bo

• 259
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #33 -: Юни 06, 2020, 08:35:23 pm »
https://www.soft-press.com/uploads/products/book1283/thumbs/Bashtite_316x.jpg

https://ciela.com/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/r/drugata-vasil-panaiotov-ciela-9789542825500.jpg

И двете не са най-добрият ми избор, но искам да ги сложа в графа "Прочетени" най-сетне.
Сериен Читател. Автор на разкази.

DYDVK

« Отговор #34 -: Юни 08, 2020, 07:50:24 pm »
В момента чета "Изборът' на Саманта Кинг. Интересно написана книга, сюжетът е завладяващ и се чете на един дъх. Почти съм я приключила.

« Отговор #35 -: Юни 08, 2020, 09:01:04 pm »
Не мога да се наспя от "Полукрал" на Джо Абъркромби. Благодаря, Бо  ;) Да видим къде търся другите части.

Bo

• 259
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #36 -: Юни 09, 2020, 12:16:00 am »
Не мога да се наспя от "Полукрал" на Джо Абъркромби. Благодаря, Бо  ;) Да видим къде търся другите части.

Много е яка, нали  :-*

А иначе аз в момента, чета: Страх. Белият дом на Доналд Тръмп.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=160055465526282&set=a.104911417707354
(съжалявам за линка; снимката от телефона е твърде голяма за качване в сайта)

Най-после, днес си я взех от куриера и започнах да я чета веднага, захвърляйки другите, които започнах. Най-неприятното на Pre-Order е чакането за доставка ;D Авторът е журналиста, който разкрива Уотъргейт скандала, заради когото Никсън си подава оставката. Книгата е много увлекателна, нещо средно между публицистика и политическа документалистика.
« Последна редакция: Юни 09, 2020, 12:22:45 am от Bo »

« Отговор #37 -: Юни 09, 2020, 12:54:14 am »
Към края съм на "Жената в бяло" на Колинс. Първият път я прочетох преди около 30 години, а четейки сега на всяко   
 действие се сещам за слеващото. Харесах я тогава, харесвам я и сега. Не мога да се начудя, че историята е писана през 19 век...

Bo

• 259
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #38 -: Юни 16, 2020, 01:55:31 pm »
Тази седмица, закупено и приоритетно за четене.... ;D

+ Книгата, закупена от лично от Никола Чалъков, потребител в nadvecher.bg nikola_b "Изпитанието на Розара" днес дойде по куриер. Ако ви е интересно да си я закупите, препоръчвам ви да го направите лично от него, за да може 100 % от прихода да са за автора. След като я прочета, ще добава ревю във форума.

Иначе можете и през сайта му: https://izpitanietonarozara.com/
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 02:06:49 pm от Bo »

venyg

« Отговор #39 -: Юни 21, 2020, 12:26:28 pm »
Взех си първите две книги от поредицата "Джуджетата" преди време,  на Маркус Хайц и сега реших да я започна. Не мога да пропусна да напиша оригиналното заглавие, звучащо толкова благозвучно и мелодично - Die Zwerge.  ;D Малко по-различно фентъзи от тези,които съм чела. В повечето четем за магьосници, елфи,  дракони, тук главните герои са джуджетата, на които по принцип се отделя поддържаща роля (но винаги печелят симпатиите) Само малко по-внимателно трябва да се следят хронологията, географията и имената на джуджетата, тъй като някои доста си приличат.
Дано снимката не предизвика негативни емоции  8)

« Отговор #40 -: Юни 23, 2020, 01:39:20 pm »
В момента чета “Младите лъвове” на Ъруин Шоу, към края съм вече. Страшно увлекателна и интересна. Всъщност напоследък съм на вълна Втората Световна война, така че ще се радвам да срещна предложения по темата.
« Последна редакция: Юни 23, 2020, 01:41:49 pm от Natalia »

Bo

• 259
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #41 -: Юни 23, 2020, 01:52:02 pm »
В момента чета “Младите лъвове” на Ъруин Шоу, към края съм вече. Страшно увлекателна и интересна. Всъщност напоследък съм на вълна Втората Световна война, така че ще се радвам да срещна предложения по темата.

Привет, добре дошла сред нас! :)

Klemenza има отворена тема в На лафче > Книги, чието действие се развива по време на Втората световна война
http://nadvecher.bg/index.php?topic=57.0 Може да си намериш нещо интересно. Аз много обичам тази тема, но книгите, които чета по нея са документалистика, и много рядко нещо художествено, струват ми се някак приглушени и като фон.

« Отговор #42 -: Юни 23, 2020, 02:34:19 pm »

Привет, добре дошла сред нас! :)

Klemenza има отворена тема в На лафче > Книги, чието действие се развива по време на Втората световна война
http://nadvecher.bg/index.php?topic=57.0 Може да си намериш нещо интересно. Аз много обичам тази тема, но книгите, които чета по нея са документалистика, и много рядко нещо художествено, струват ми се някак приглушени и като фон.
Благодаря :) нова съм и затова все още малко неориентирана  ;D видях темата и дори вече писах и там .👍🏻  ;) Ще следя с интерес. Благодаря

« Отговор #43 -: Юни 25, 2020, 01:09:05 am »
От снощи чета "Невинният" на Гришам. Потопих се в историята от първите страници, интригуваща е за документална творба.  ;)

« Отговор #44 -: Юни 28, 2020, 08:09:01 pm »
На привършване съм на "Заветът на Нострадамус" от Том Егеланд. Признавам, че я взех, заради това, че на корицата пише "Авторът, по чийто стъпки върви Дан Браун". Пълна измама!  ;D По-скоро е обратното, защото Егеланд все едно копира роман на Браун. Книгата е интересна, но нищо специално.

SMF spam blocked by CleanTalk