nadvecher.bg

В момента чета

Re: В момента чета
« Отговор #45 -: Юни 29, 2020, 10:38:08 am »
На привършване съм на "Заветът на Нострадамус" от Том Егеланд. Признавам, че я взех, заради това, че на корицата пише "Авторът, по чийто стъпки върви Дан Браун". Пълна измама!  ;D По-скоро е обратното, защото Егеланд все едно копира роман на Браун. Книгата е интересна, но нищо специално.

Аз съм чел само една книга на Егеланд и останах с впечатлението, че е като да си поръчаш Дан Браун от Алиекспрес  ;D

В момента чета “Младите лъвове” на Ъруин Шоу, към края съм вече. Страшно увлекателна и интересна. Всъщност напоследък съм на вълна Втората Световна война, така че ще се радвам да срещна предложения по темата.

Привет, добре дошла сред нас! :)

Klemenza има отворена тема в На лафче > Книги, чието действие се развива по време на Втората световна война
http://nadvecher.bg/index.php?topic=57.0 Може да си намериш нещо интересно. Аз много обичам тази тема, но книгите, които чета по нея са документалистика, и много рядко нещо художествено, струват ми се някак приглушени и като фон.
Благодаря :) нова съм и затова все още малко неориентирана  ;D видях темата и дори вече писах и там .👍🏻  ;) Ще следя с интерес. Благодаря

"Младите лъвове" я четох преди няколко години, впечатляваща е! Дано ти допадне  ;)
"Защото не съм, ако не мога..."

« Отговор #46 -: Юни 30, 2020, 01:52:49 pm »
На привършване съм на "Заветът на Нострадамус" от Том Егеланд. Признавам, че я взех, заради това, че на корицата пише "Авторът, по чийто стъпки върви Дан Браун". Пълна измама!  ;D По-скоро е обратното, защото Егеланд все едно копира роман на Браун. Книгата е интересна, но нищо специално.

Аз съм чел само една книга на Егеланд и останах с впечатлението, че е като да си поръчаш Дан Браун от Алиекспрес  ;D

В момента чета “Младите лъвове” на Ъруин Шоу, към края съм вече. Страшно увлекателна и интересна. Всъщност напоследък съм на вълна Втората Световна война, така че ще се радвам да срещна предложения по темата.

Привет, добре дошла сред нас! :)

Klemenza има отворена тема в На лафче > Книги, чието действие се развива по време на Втората световна война
http://nadvecher.bg/index.php?topic=57.0 Може да си намериш нещо интересно. Аз много обичам тази тема, но книгите, които чета по нея са документалистика, и много рядко нещо художествено, струват ми се някак приглушени и като фон.
Благодаря :) нова съм и затова все още малко неориентирана  ;D видях темата и дори вече писах и там .👍🏻  ;) Ще следя с интерес. Благодаря

"Младите лъвове" я четох преди няколко години, впечатляваща е! Дано ти допадне  ;)

Да, много ми беше интересна. Миналата седмица я завърших.
А сега по темата- чета в момента “Гордост и предразсъдъци” на Джейн Остин

« Отговор #47 -: Юли 04, 2020, 01:03:29 am »
Днес приключих "Възкръснало минало" на Нора Робъртс. Отдавна не бях чела нищо нейно, но да, хареса ми. Тази нощ започвам "Яж, моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт. Някога съм гледала филма, но имам бегли спомени...

« Отговор #48 -: Юли 19, 2020, 06:31:04 pm »
От вчера чета "Ема" на Джейн Остин, която не знам защо не съм прочела по- рано. При Остин ме удивлява как не се случва нищо кой знае какво в историите й, а са написани толкова увлекателно, че не можеш да спреш да четеш.
« Последна редакция: Юли 19, 2020, 07:05:12 pm от Ким »

« Отговор #49 -: Юли 19, 2020, 06:49:06 pm »
Чета "You" на Caroline Kepnes - по нея е базиран едноименният сериал на Нетфликс, на който съм голям фен.

« Отговор #50 -: Юли 20, 2020, 07:10:52 am »
Започвам "Падение и спасение" на Весела Тотева. По книгата е заснет филма "Доза щастие"  :D

« Отговор #51 -: Юли 20, 2020, 07:37:46 am »
Вчера приключих "Недостойна за любов" на Даниел Стийл. Не очаквах да ми хареса толкова, но определено ми допадна, тъй като в книгата се засягат някои доста болни теми. Препоръчвам я!  :-*

Tonya

« Отговор #52 -: Юли 20, 2020, 02:17:24 pm »
"Блондинка в бетона"

« Отговор #53 -: Юли 22, 2020, 12:01:04 am »
В момента чета "Безмълвие" на Неда Антонова. Интересна е! Допадат ми книги, в които се преплитат фактите и художествената измислица. В този роман става дума за живота на Паисий Хилендарски преди да го познаваме като монаха, с чието произведение започва Възраждането по "българските земи". Друг подобен роман, който ми хареса беше "Талант за убийство" на Андрю Уилсън. Истина е изчезването на писателката Агата Кристи, но какво се случва с нея в това време - никой не знае. В този момент влиза въображението на автора.

« Отговор #54 -: Юли 22, 2020, 06:48:20 am »
Здравейте, аз чета Последната одисея на Джеймс Ролинс. 15-та книга от поредицата за отряд Сигма. До където съм стигнал е много завладяваща

« Отговор #55 -: Юли 22, 2020, 01:25:30 pm »
В момента чета “Непростената” на Алберт Лиханов.

« Отговор #56 -: Юли 23, 2020, 08:13:08 pm »
Започвам "Сянка отвъд времето" на Лъвкрафт. Имам големи очаквания и се надявам това да бъде поредният психопатски негов сборник  ;D
"Защото не съм, ако не мога..."

« Отговор #57 -: Юли 23, 2020, 08:36:08 pm »
,,Пожарникаря'' на Джо Хил, която размених тук във форума. Благодаря на TROLELEWA,изключително коректен - книгата е в отлично състояние. Иначе Джо Хил пише увлекателно и по Кинговски, книгата върви увлекателно и темата е актуална - вирус, който буквално изгаря хората. Дотук е отлична, препоръчвам!

DYDVK

« Отговор #58 -: Юли 29, 2020, 06:26:19 pm »
В момента чета "Ако има кръв" на Стивън Кинг. 4 новели, в които Кралят продължава да държи читателите в напрежение и да разказва увлекателно историите си.

« Отговор #59 -: Юли 31, 2020, 08:00:01 pm »
В момента чета "Ако има кръв" на Стивън Кинг. 4 новели, в които Кралят продължава да държи читателите в напрежение и да разказва увлекателно историите си.

А аз хич не ти завиждам...  ;D Приятно четене! :)

Аз цели четири дена чета "Уморените коне ги убиват, нали?" от Хорас Маккой. В книгата са три романа /или новели, не съм сигурна/ и ми остава последният. Интересно ми е, има теми за размисъл, но признавам на втората история- "Прости се с утрешния ден" не й схванах изцяло замисъла и не всичко за главният, лош герой разбрах.  :o А заглавната ми напомняше през цялото време за "Дългата разходка" на татко Стивън.  ;)

Рядко чета две книги едновременно, но съм започнала, електронно и "Химн на смъртта", защото много ми я хвалят. То за това и ги мотая...  ;D

SMF spam blocked by CleanTalk