nadvecher.bg

Фен тема: Стивън Кинг

Re: Фен тема: Стивън Кинг
« Отговор #30 -: Юни 25, 2020, 11:42:38 am »
Хайдееееее! Нямам търпение  ;D Четохте ли отзиви за нея?

Противоречиви са, но аз със сигурност ще си я купя  ;) Прилагам едно, но има спойлери, да знаете :)
Нямате достъп до съдържанието.

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #31 -: Юни 25, 2020, 12:38:53 pm »
Хайдееееее! Нямам търпение  ;D Четохте ли отзиви за нея?

Противоречиви са, но аз със сигурност ще си я купя  ;) Прилагам едно, но има спойлери, да знаете :)

Санта, Дими, благодаря! Направихте ми деня хубав! 💕 Пуснала съм го на Pre-Order и нямам търпение... Ще се пазя от спойлери, за да не си разваля удоволствието.... 😼 Жалко, че не е с оригиналната корица с котката 🙀
« Последна редакция: Юни 25, 2020, 01:09:04 pm от Bo »
Сериен Читател. Автор на разкази.

« Отговор #32 -: Юли 07, 2020, 10:23:45 am »
"Ако има кръв" е на 22% отстъпка  :D

venyg

« Отговор #33 -: Юли 08, 2020, 03:16:31 pm »
Довърших "Ако има кръв" и прочетох доста различни мнения за книгата. Общо взето всеки е харесал различна новела. За това на кратко ще споделя лично мнение за всяка по отделно. Отново възлагах големи надежди, както и за всяка следваща от новите му книги и след "Институтът"  очаквах нещо още по-добро. Но ги няма вече онези истории спиращи дъха и пораждащи кошмари нощем. Иначе героите отново са описани, сякаш ги познаваме лично и историите събуждат любопитството, така че да не можеш да спреш да четеш. Като цяло съм доволна  ;D

Телефонът на господин Хариган

Беше малко предвидим, но пък страшничък. На 2-3 пъти сърцето ми щеше да спре.

Животът на Чък

Така и не разбрах идеята на разказа (добре, че са бележките на автора накрая), но трябва да се признае умението на Стивън Кинг да ни накара да изчетем произведението до край, даже и да не е кой знае какво.

Ако има кръв

Интересен от първата до последната страница. И за другото ще сложа спойлер за всеки случай.

Плъх

Последната новела беше достатъчно смахната и с нужната доза неприлични думи, за да ми припомни малко по-старите му произведения.
« Последна редакция: Юли 08, 2020, 03:35:00 pm от venyg »

« Отговор #34 -: Юли 08, 2020, 03:45:22 pm »
Довърших "Ако има кръв" и прочетох доста различни мнения за книгата. Общо взето всеки е харесал различна новела. За това на кратко ще споделя лично мнение за всяка по отделно. Отново възлагах големи надежди, както и за всяка следваща от новите му книги и след "Институтът"  очаквах нещо още по-добро. Но ги няма вече онези истории спиращи дъха и пораждащи кошмари нощем. Иначе героите отново са описани, сякаш ги познаваме лично и историите събуждат любопитството, така че да не можеш да спреш да четеш. Като цяло съм доволна  ;D

Животът на Чък

Така и не разбрах идеята на разказа (добре, че са бележките на автора накрая), но трябва да се признае умението на Стивън Кинг да ни накара да изчетем произведението до край, даже и да не е кой знае какво.

Ако има кръв

Интересен от първата до последната страница. И за другото ще сложа спойлер за всеки случай.

Плъх

Последната новела беше достатъчно смахната и с нужната доза неприлични думи, за да ми припомни малко по-старите му произведения.

Супер ревю! Пусни го и в отделна тема в раздел "Ревю". Поздрави  ;)
За връзка с админите: editor@nadvecher.bg

venyg

« Отговор #35 -: Юли 08, 2020, 03:48:46 pm »

Животът на Чък

Ако има кръв

Плъх

Супер ревю! Пусни го и в отделна тема в раздел "Ревю". Поздрави  ;)

Еха, благодаря, сега ще го копирам там  :)

« Отговор #36 -: Август 04, 2020, 01:53:45 pm »
Издателство "Бард" дава нов живот на мистичния трилър на Стивън Кинг "Роуз Мадър". Критиците отдавна са признали творбата за емблематична в колекцията на Краля на ужаса. Дейвид Атууд, колумнист на "Book of the Month Club", смята първата сцена на книгата за една от най-страшните, писани някога.

Романът е публикуван на английски през 1995 г. Две години по-късно е преведен от Весела Еленкова на български и издаден от издателство "Плеяда".
"Защото не съм, ако не мога..."

DYDVK

« Отговор #37 -: Август 11, 2020, 10:33:14 pm »
Издателство "Бард" дава нов живот на мистичния трилър на Стивън Кинг "Роуз Мадър". Критиците отдавна са признали творбата за емблематична в колекцията на Краля на ужаса. Дейвид Атууд, колумнист на "Book of the Month Club", смята първата сцена на книгата за една от най-страшните, писани някога.

Романът е публикуван на английски през 1995 г. Две години по-късно е преведен от Весела Еленкова на български и издаден от издателство "Плеяда".
Книгата е много добра! От нея има препратки в "Град Отчаяние" и "Отмъстителите". Почитателка съм на Кинг вече близо 20 години. Не съм колекционер, но имам доста негови книги. Обожавам начина, по който изгражда образите и успява да извади наяве най-лошото у човека и най-големите му страхове.

« Отговор #38 -: Август 18, 2020, 09:13:12 am »
Тъкмо сега започнах "Град отчаяние". Един много голям фен на Кинг ми я препоръча горещо  :D

« Отговор #39 -: Август 26, 2020, 01:38:36 am »

Най- любимата ми книга на татко Стивън и точно изданието от 1997 имам! :-* Няма да казвам колко пъти съм я препрочитала.  ;D Радвам се, че я преиздават!

« Отговор #40 -: Септември 11, 2020, 05:15:10 pm »
Роуз Мадър я прочетох сравнително късно, но наистина е много добра. Както се казва ,,има материал'' и за други книги в страната, в която Роузи влиза през картината и това е една от книгите, на която искам да видя продължение, което отново ни отнася ,, в страната на чудесата''.

« Отговор #41 -: Октомври 07, 2020, 04:35:38 pm »
Току-що довърших "Град отчаяние" и честно да си призная не останах много очарован. Малко ми дойдоха в повече вселяването в животните... Иначе за "Роуз Мадър" и аз чувам само добри отзиви, но не съм стигнал до нея. Дано да е скоро, иначе я имам  ;D

venyg

« Отговор #42 -: Октомври 08, 2020, 06:56:22 pm »
Току-що довърших "Град отчаяние" и честно да си призная не останах много очарован. Малко ми дойдоха в повече вселяването в животните... Иначе за "Роуз Мадър" и аз чувам само добри отзиви, но не съм стигнал до нея. Дано да е скоро, иначе я имам  ;D
Именно с нея започнах да чета Кинг и ми е направила страшно впечатление  (буквално страшно) явно, не бях чела нищо подобно ,може би поради тази причина. Но така и не можах да дочета продължението ("Отмъстителите")  ;D

« Отговор #43 -: Октомври 08, 2020, 07:54:56 pm »
Именно с нея започнах да чета Кинг и ми е направила страшно впечатление  (буквално страшно) явно, не бях чела нищо подобно ,може би поради тази причина. Но така и не можах да дочета продължението ("Отмъстителите")  ;D

На мен също ми беше от първите прочетени книги и доста ме зарадва и уплаши (особено полицая в началото как ги събираше -УНИКАЛНО :)  Описанията на случилото се в града и легендата за Так също бяха много добри, само малко в повече идва религиозността на Дейвид. Като цяло много добра книга. Отмъстителите и Колорадеца са най-слабите книги на Краля според мен, дори нечетивни! Мисля,че не ги е писал той! :) Роуз Мадър е доста тежка и брутална книга, а хорър и фантастичния елемент в нея са на добро ниво!

SMF spam blocked by CleanTalk