nadvecher.bg

В момента чета

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
В момента чета | Залезът на демокрацията | Глен Бек (2011)
« Отговор #75 -: Септември 12, 2020, 12:53:34 pm »
Корица | 2011г.: https://assets.chitanka.info/thumb/?book-cover/1b/6940.250.jpg
Корица | 2016г.: https://www.soft-press.com/uploads/products/book849/thumbs/Zalezut_na_demokraciata_cov_316x.jpg

Залезът на демокрацията от Глен Бек.
Книгата е преиздадена през 2016.
Аз още не съм прочела копието си отпреди 9 години.

;D
« Последна редакция: Септември 12, 2020, 12:56:50 pm от Bo »
Сериен Читател. Автор на разкази.

Feel

Re: В момента чета
« Отговор #76 -: Септември 13, 2020, 05:34:23 pm »
Снощи започнах "Джойленд" от Стивън Кинг, скоро не бях чел Краля и реших да се върна към него с тази книжка.

« Отговор #77 -: Септември 13, 2020, 05:36:50 pm »
Снощи започнах "Джойленд" от Стивън Кинг, скоро не бях чел Краля и реших да се върна към него с тази книжка.

Прилична е, но нищо специално, поне за мен, де...

« Отговор #78 -: Септември 18, 2020, 10:57:33 am »
Аз препрочитам Цар Плъх на Клавел, чела съм я преди години, но пак я чета със същия интерес.

« Отговор #79 -: Септември 19, 2020, 03:51:15 pm »
Аз препрочитам Цар Плъх на Клавел, чела съм я преди години, но пак я чета със същия интерес.

Любима ми е! Може би най-любимата от класиките  :D

venyg

« Отговор #80 -: Септември 20, 2020, 07:53:24 am »
" Покани ме да вляза" - Йон Линдквист. Съжалявам,  че не я хванах по - рано.  Отдавна не съм попадала на книга, която  не мога да спра да чета. Няма нищо банално , нищо комерсиално и всичко е толкова мрачно  ;D

« Отговор #81 -: Октомври 01, 2020, 12:26:04 am »
От два дни чета "Цитаделата" на Кронин. От средата нататък много сцени са ми познати... Дали не съм я чела някога?!  ;D

« Отговор #82 -: Ноември 08, 2020, 07:14:08 pm »
В момента чета "Пътят на Силка" от Хедър Морис. Много харесах Татуировчикът и с голям интерес сега чета продължението. Коментарите, че е по-добра от Татуировчикът определено са верни

« Отговор #83 -: Ноември 08, 2020, 08:27:02 pm »
В момента чета "Пътят на Силка" от Хедър Морис. Много харесах Татуировчикът и с голям интерес сега чета продължението. Коментарите, че е по-добра от Татуировчикът определено са верни

Ще чакам отзиви, защото и на мен Татуировчикът ми хареса и съм се наканил да си взема и продължението  8)
"Защото не съм, ако не мога..."

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #84 -: Ноември 26, 2020, 11:23:47 pm »
В момента чета | Мазето

Кога знаеш, че една книга е много зарибяваща? Когато си на 28 страница, в 23:15 часа, и не искаш друго освен да четеш, ли четеш...

Толкова добра книга от български автор не бях започвала отдавна. Достоен наследник на "Мълчанието на агнетата" и "Американски психар". Авторът си е направил перфектно домашното за проучване на психиката на серийните убийци, като например Тед Бънди. Да не казвам голяма дума, ама книгата има шанс да бъде сред любимите ми прочетени през 2020.

Заглавието излезе преди броени дни, и може да бъде закупено в книжарниците.
« Последна редакция: Ноември 28, 2020, 12:25:17 pm от Bo »

« Отговор #85 -: Ноември 28, 2020, 09:33:04 am »
Аз започвам "Игрите на глада: Възпламеняване".

"Защото не съм, ако не мога..."

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Георги Марков, есета, част 2
« Отговор #86 -: Ноември 28, 2020, 11:07:28 pm »
Всеки българин с обща култура, най-малкото е чувал за Георги Марков, или поне за историята с чадъра. Приятно съм изненадана от сборника с есета на Марков, публикуван от неговата вдовица през 2016г. Повечето есета се публикуват за първи път в България. Текстовете са четени през част от радиопредавания на Марков по Дойче Веле и BBC, в годините на изнаничество в Англия, преди случая с отровния чадър.

Като читател ми допада саркастично-разобличителния стил на Георги Марков, критичния му поглед. Ролята му на разказвач от първо лице, е донякъде двулична, и той го осъзнава, поне според мен. Веднъж говори с горчилката на изгнаник от комунистическа страна, живеещ в капиталистическа такава. Язвителен, и понякога зъл към себе си, приятелските и творческите си кръгове, както и неприятелските кръгове, които е оставил зад гърба си в България. Втори път говори с искрената изненада на "емигрант-пришелец", който наблюдава залитащата към флирт и откровена аферта с лявото, западна интелигенция (къде от наивитет, къде водеща се по модата на времето). Сам Марков признава, че в чужбина се чувства едновременно сред свои и чужди в редиците на западната интелигенция. И откриващ прочит по нов начин на Марксистко-Ленинските идеологии, които е изоставил в България. Разсъжденията му са безценни, и прочетени в днешно време, звучат леко притеснително актуални...

2020 не е годината за мен да чета кратки разкази. Просто не могат да ме грабнат, и предпочитам да се потопя в по-дълго разгръщане на сюжет, тип новела, роман.... Но тези есета ме заинтригуваха. И имах нужда да сменя рязко жанра след последната книга, която ми отвя главата и за която скоро ще разказвам развълнувано в ревю (за "Мазето" става дума, разбира се).

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Убийството е всичко
« Отговор #87 -: Декември 03, 2020, 10:04:18 pm »

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Другата
« Отговор #88 -: Декември 04, 2020, 11:17:23 pm »

« Отговор #89 -: Декември 07, 2020, 07:14:20 pm »
В момента чета | Мазето

Кога знаеш, че една книга е много зарибяваща? Когато си на 28 страница, в 23:15 часа, и не искаш друго освен да четеш, ли четеш...

Толкова добра книга от български автор не бях започвала отдавна. Достоен наследник на "Мълчанието на агнетата" и "Американски психар". Авторът си е направил перфектно домашното за проучване на психиката на серийните убийци, като например Тед Бънди. Да не казвам голяма дума, ама книгата има шанс да бъде сред любимите ми прочетени през 2020.

Заглавието излезе преди броени дни, и може да бъде закупено в книжарниците.

Привлякла ми е и на мен вниманието тази книга, дано се добера скоро до нея.

Чета "Ритуалът" на Радко Пенев. В началото съм, но ми е много увлекателна.  :-*

SMF spam blocked by CleanTalk