nadvecher.bg

В момента чета

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Колорадеца от Стивън Кинг
« Отговор #90 -: Декември 08, 2020, 11:11:55 am »
"Ще ти разкрия една тайна, която знае почти всеки в бранша: в истинския живот броят на действителните истории, онез с начало, среда и край, е минимален. Ама ако можеш да дадеш на читателите поне едно неизвестно нещо-най-много две-и после прибавиш туй "следователно"... читателят сам ще си разкаже история. Удивително, нали?" Страница 33-34 от "Колорадеца".

Кралят го казва брилянтно. ❤
Декември е, време за книги на Кинг. Първата книга, която завърших през първите часове на 2020, беше "Институтът ", която взех от "Панаир на книгата" в НДК през 2019 (ех, сантиментално е донякъде сега година по-късно, заради пандемията). Логично е да завърша 2020 година с Кинг. Сред чакащите за четене през декември са: Долорес Клейборн и Играта на Джералд.

Колорадеца се води една от по-слабите книги на Кинг. Ама слаба, слаба, все пак е книга на Кралят.

2020 goodreads challenge update: остават 15 книги.
Сериен Читател. Автор на разкази.

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Фройд
« Отговор #91 -: Декември 08, 2020, 04:36:23 pm »

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Аз съм Малала
« Отговор #92 -: Декември 08, 2020, 09:07:34 pm »
Едно момиче излиза от дома си и отива с микробус на училище.
Докато пътува е простреляна умишлено от терористи.
Точно по това обвинение.
Това е историята на смелата Малала.
Тя оцелява. За да разкаже и да се бори.

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
Re: В момента чета | Сатанински строфи
« Отговор #93 -: Декември 09, 2020, 12:52:38 am »

Re: В момента чета
« Отговор #94 -: Декември 17, 2020, 03:25:19 pm »
Привет, четящи :) Някой чел ли е "Игри на ума"? Изглежда интригуващо, ще съм благодарна на отзив за нея  8) Благодаря!

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #95 -: Декември 17, 2020, 11:15:45 pm »
Привет, четящи :) Някой чел ли е "Игри на ума"? Изглежда интригуващо, ще съм благодарна на отзив за нея  8) Благодаря!

Не съм, ама прочетох онлайн откъс и ми звучи много добре
(автор полицейски психолог винаги звучи добре за такъв род сюжети).

Откъс: https://prozoretz.com/flowpaper/index.php
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 11:19:22 pm от Bo »

« Отговор #96 -: Декември 27, 2020, 03:45:00 pm »
Започвам "Нощна смяна" на Стивън Кинг. Казаха ми, че разказите си заслужават  8)
"Защото не съм, ако не мога..."

Bo

• 367
  • Сериен Читател и Автор
    • Профил
« Отговор #97 -: Декември 27, 2020, 07:41:28 pm »
Започвам "Нощна смяна" на Стивън Кинг. Казаха ми, че разказите си заслужават  8)

Уууу, да! Особено на мен, "По перваза" ми е може би любимата от този сборник! Ще се радвам да споделиш мнение после :)

« Отговор #98 -: Януари 04, 2021, 06:53:26 pm »
С голямо удоволствие се заемам с "Игрите на глада: Сойка-присмехулка"  8)
"Защото не съм, ако не мога..."

« Отговор #99 -: Януари 13, 2021, 02:59:28 pm »
Преди няколко дни започнах “Ключът на Сара”, още съм съвсем в началото. Интересна е. Не знам как четете толкова бързо, аз все нямам време и с това темпо на охлюв се влача доста с книгите. 😁
Също така с дъщеря ми четем Немили-недраги на Иван Вазов. Живеем в чужбина, Испания, тук е и родена тя. На 12г. е вече, знае да чете и пише на български, говори много добре (не перфектно, но задоволително добре), но голяма мъка с българската литература😫. Посещава българско неделно училище и понякога им дават за домашни да четат. Не иска, не разбира и е като мъчение да трябва да прочете нещо, затова сядам с нея и четем, изяснявам, разказвам. Ужас, сама си чета. Иначе тя няма проблем с четенето, обича да чете и сама си купува книги, но с българската литература не знам как ще се справим.😆

SMF spam blocked by CleanTalk